KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464433
*
nr 1346 4433
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 8 september 2020
kl 04:12:30
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14
*
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
nr 1346 4433
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 8 september 2020 |
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:14



